Jdi na obsah Jdi na menu
 free player from mysplayer.com

O dnu posledním

 

Obrazek

 Kořeny a větve si vymění své místo a novost věcí překvapí jako zázrak. Jas slunce pohasne do barvy jantarového Merkuru a hrůza zachvátí všechny, kdo to spatří. Stilbon Arkadský změní svůj štít: Marsova přilbice povolá Venuši a vrhne svůj stín. Merkur ve svém hněvu vykročí z oběžné dráhy. Železný Orion tasí svůj meč, mořský Foibos rozbouří mračna. Jupiter odejde z přikázané cesty a Venuše opustí svůj obvyklý Orbit. Zloba hvězdy Saturnu pobije lidstvo křivým srpem. Dvanáct hvězdných domů zaúpí nad nepravidelnými cestami svých blízkých.

 Blíženci přeruší své dávné objetí a povolají Vodnáře ke pramenům. Misky Vah se zavěsí nakřivo, dokud je skopec nepodepře svým krouceným rohem. Škorpiónův ocas začne vrhat blesky a Rak se pustí do hádky se Sluncem. Panna se usadí na Střelcova záda a její panenské květy zvadnou.

 Měsíční kočár rozbije Zvěrokruh a Plejády se dají do pláče. Janus, Bůh času, více nenastoupí svůj úřad, jehož zavřená brána zůstane pohřbená v hlubinách Ariadniných. Během okamžiku se zdvihnou hladiny moří a prach Předků bude rozvířen. Větry začnou zápasit v děsivé bouři a jejich volání dolehne ke hvězdám.

 

Tohle jsem někde stáhnul a je to pěkně napsaný :-D .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

tolik hvězd,co nikdy nejdou spát-

(dám ti milá moje rád-, 9. 12. 2011 9:23)

dám ti milá moje vše,co mohu dát,abys beze strachu,trýzně , mohla spát.Dávám ti dary a lásku svou stále/víš/-nebudeš nikdy už sama a stále ti opakuji,mám tě má dceruško velice rád a tak si , srdíčko,budeme malovat,budem se spolu jen milovat,budem si zpívávat hlasem jen mým,nepřejde po tváři tvé žádný stín.

Souhlas

(Lucius, 22. 1. 2011 6:30)

Zdravím...Jak napsala Saty je to moc hezky sepsané,jen doufám,pokud jsem to dobře pochopil,že tady to,co se píše v článku nepříjde nijak brzy,s velkým pozdravem Lucius...

Ahojjj:-)

(Tyberion, 6. 7. 2008 15:25)

No čawec Saty:-D... Jak se máš...?:-) jj ve schrance sem si už udělal pořádek teda doufam:-D.Já? no pohoda teda konečně:-D.Jestli lítám?:-D jen v myšlenkách:-D neměl sem na to čas a myšlenkama sem byl upa jinde.:-D to ste vy holky no:-D.Ale ted mám celkem času na nějakou dobu tak sa uvidí:-D.Jak žiješ?:-)

fakt dobrý

(Saty, 6. 7. 2008 1:21)

Je to fakt pěkně napsaný, až z toho naskakuje husí kůže. Mnoo, já si myslím, pokud se lidi nevymydlej sami, tak podle astronomickejch prognóz Zemi nic hezkýho v budoucnu nečeká. Ať se bude vesmír rozpínat, nebo smršťovat, nadějeně to podle nich nevypadá, ale to nás nemusí strašit, leda bysme se nekonečně inkarnovali, to by byl teda průšvih. Sem tam ti posílám mailem něco pěknýho, ale pořád mi to píše "malibox is fuul", tak nebuď fuul a ukliď si schránku. Jak jinak žiješ? Už lítáš?